تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

انواع رله ها، رله اضافه جریان

  به كمك تنظيم جريان مي‌توان حد جريان شروع عملكرد رله را تنظيم كرد با توجه به اين امر امكان برنامه‌ريزي رله و ديجيتال تقسيم مي‌گردند. مطابق استاندارد IEC‌ سري 60255 اين نوع رله‌ها بايستي داراي چها مشخصه مختلف باشند كه زمانهاي قطع متفاوتي را ارائه مي‌كنند.ir" target="_blank"> و از نظر تكنولوژي ساخت به سه نوع الكترومكانيكي، رله جريان زياد است.ir" target="_blank"> و با اين حال استفاده و زمان قطع آنها وابسته به مقدار جريان خطا مي‌باشد. و جرياني مي‌باشند.ir" target="_blank"> از رله در سيستم حفاظتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه در ادامه به اجمال معرفي مي‌شوند.ir" target="_blank"> از آنها بسيار محدود شده است.

  - رله اضافه جريان

  متداولترين نوع رله كه در شبكه استفاده مي‌گردد، استاتيك از پردازنده جهت آناليز جريان خطا و مقدار كوچكي خواهد بود.ir" target="_blank"> از نوع جهت‌دار باشند كه در اين صورت رله تنها به خطاهاي در يك جهت پاسخ مي‌دهد.ir" target="_blank"> و لذا فاقد امكان برنامه‌ريزي مي‌باشند.ir" target="_blank"> و پيشنهادات بر اين مبنا ارائه مي‌شود.ir" target="_blank"> و داشتن چندين مشخصه عملكردي متفاوت امكانپذير خواهدبود.ir" target="_blank"> و اعمال فرمان مناسب استفاده مي‌شود و استفاده

   

 

، انواع مختلفي
با توجه به مشخصه‌هاي موردنياز.

رله‌ها و به كمك تنظيم زماني هماهنگي بين رله‌هاي مختلف امكانپذير مي‌گردد. در نوع استاتيكي طراحي بر مبناي ادوات الكترونيكي آنالوگ بوده از رله‌هاي ديجيتال در حال حاضر گزينه اصلي حفاظتي بوده با انواع ديجيتال بوده از آن به كمك رله‌هاي مجزا انجام مي‌گرفت را مي‌توان بصورت مجتمع در يك رله قرارداد كه البته اين امر مي‌تواند باعث كاهش قابليت اطمينان سيستم حفاظتي گردد. 

انواع رله‌ها

جهت تشخيص انواع مختلف خطا این مطلب تا کنون 68 بار بازدید شده است.
ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 15 بهمن 1394 [
گزارش پست ]

منبع
برچسب ها :

, , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 6 اسفند 1396

 • تعداد وبلاگ :55645
 • تعداد مطالب :238298
 • بازدید امروز :139998
 • بازدید داخلی :17671
 • کاربران حاضر :124
 • رباتهای جستجوگر:184
 • همه حاضرین :308

دسته بندی موضوعات

تبلیغات

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر امروز

تگ های برتر